Mateřská a rodičovská dovolená – práva, povinnosti a možnosti

Mateřská a rodičovská dovolená – práva, povinnosti a možnosti

Datum konání
7.12.2017-17:00 - 7.12.2017-19:00

Milé maminky,
rádi bychom Vám co nejvíce usnadnili přechod na mateřskou a následně na rodičovskou dovolenou. Víme, že s tím souvisí zatěžující administrativa a rádi bychom, abyste  měly všechny potřebné informace k tomu, abyste se mohly  včas a v klidu rozhodnout jak si vše naplánujete a finančně rozvrhnete.

Cíl semináře:
Poskytnout budoucím maminkám informace o tom, co je potřeba vyřídit za formality před odchodem na mateřskou, co obnáší rodičovská dovolená a jaké jsou možnosti přivýdělku na ní. Dále chceme maminky informovat o možnostech čerpání příspěvků zdravotních pojišťoven (v těhotenství, pro maminky i miminka). Kurz počítá už i s aktualizacemi pro rok 2018.

Témata semináře:
Mateřská a rodičovská dovolená v číslech (délka mateřské dovolené, podmínky pro čerpání,  a výpočet dávek, délka rodičovské dovolené, výše nároku, podmínky pro čerpání 2, 3 a 4 roky, daňové bonusy na manželku a děti).

Mateřská dovolená /MD/ podrobněji (Žádost o Příspěvek v mateřství – kdy, komu, kdo vyplácí, MD u druhého a dalšího dítěte).

Rodičovská dovolená /RD/ podrobněji (Žádost o rodičovský příspěvek – kdy, komu, kdo vyplácí, nárok a čerpání dovolené na zotavenou, možnosti čerpání – změny délky výplaty příspěvku, změny výplaty mezi otcem a matkou, délka výplaty rodičovského příspěvku vs. délka rodičovské dovolené, povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele).

Zaměstnanecká činnost během MD a RD (možnosti zaměstnání u původního či jiného zaměstnavatele, sociální a zdravotní pojištění).

Podnikání během MD a RD (možnosti samostatné výdělečné činnosti, sociální a zdravotní pojištění

Spolupracující činnost během MD a RD

Programy zdravotních pojišťoven pro těhotné, maminky a miminka (jaké programy nabízejí nejrozšířenější pojišťovny a jak žádat o příspěvky).

Lektorka:

Olga Králová – Ježková

Místo:Agentura Salvia, s.r.o., Sokolovská 126/40, Praha 8 – Karlín

Cena: 350,- Kč

Registrace

Rezervace v tomto datumu již nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.