Řeč těla – 2. část

7. Nedostatečný oční kontakt

Vyhýbání se očnímu kontaktu značí snahu něco skrýt – třeba to, co si skutečně myslíte. Nedostatek očního kontaktu také může znamenat nedostatek sebevědomí a zájmu, což opravdu nechcete, aby bylo vidět, když jednáte s obchodními partnery.

Pokud se při rozhovoru s partnerem díváte do země, znamená to nedostatek sebedůvěry nebo rozpaky a to, co říkáte, nebude znít dostatečně věrohodně.

Soustředěný oční kontakt značí sebedůvěru, sílu, inteligenci a schopnost vést.

8. Přehnaný oční kontakt

Druhý extrém, tedy příliš intenzivní oční kontakt, mohou lidé kolem vás brát jako projev agresivity a snahy dominovat.

Důležité je také to, jakým způsobem oční kontakt přerušujete. Sklopením očí naznačujeme podřízenost, zatímco pohled stranou naznačuje sebedůvěru.

9. Zamračený obličej

Pokud se mračíte nebo se tváříte nešťastně, vysíláte jasný signál, že nejste spokojení s lidmi kolem vás, i když s vaší špatnou náladou nemusí mít nic společného. Úšklebky odstrkují lidi pryč, protože se cítí souzení.

Úsměv na druhou stranu naznačuje, že jste otevření, důvěryhodní, přátelští a sebevědomí. Studie ukazují, že lidský mozek reaguje velmi dobře na lidi, kteří se usmívají.

10. Stisk rukou

Slabým stiskem ruky dáte najevo, že nejste autorita a máte malé sebevědomí. Příliš silný stisk může naopak vyznít jako znak agresivity a snahy o dominanci, což je špatné za jakýchkoli okolností. Dejte si tedy pozor na to, aby podání ruky bylo adekvátní situaci a osobě, se kterou se setkáváte a aby bylo pokaždé příjemné.

11. Pozor na to, kde stojíte

Pokud u někoho stojíte příliš blízko (blíže než půl metru) dáváte tím opět najevo nedostatek respektu vůči této osobě nebo to, že jste nikdy neslyšeli o osobním prostoru. Lidé se s vámi budou cítit nepohodlně.

Naše rada na závěr? Všeho s mírou! Zkuste se vyhýbat těmto základním chybám a budujte si v profesním i osobním životě lepší vztahy.

Na našem otevřeném kurzu, který proběhne už 2. 7. V Praze (Efektivní nábor ) se dozvíte také mnoho dalších užitečných tipů a zkušeností nejen ohledně řeči těla. Zbývá posledních pár míst, napište nám, pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto kurzu na: info@agenturasalvia.cz

Zpracováno podle autora Travise Bradberryho.

Komentáře nejsou povoleny.