Páte z desatera při hledání práce: Kdy a v čem přijít na pohovor?

Milí klienti,
přinášíme Vám páté z desatera o tom, jak hledat práci. Dnešní článek bude o tom jak se obléci na pohovor a o tom kdy přijít na pohovor– neboť toto jsou první dojmy, které druhou stranu mohou velmi ovlivnit.

Kdy přijít na pohovor? Ideální čas přijít na pohovor je maximálně 5 minut před smluveným časem! Personalista/manažer/ majitel firmy si s Vámi dojednává konkrétní čas pohovoru z určitého důvodu – tak jej prosím respektujte. Sami asi dobře znáte, že když se například domluvíte s opravářem pračky na určitou hodinu – tak pro Vás může být problém, když k Vám domů dorazí o půl hodinu dříve nebo později – protože už nějak máte naplánovaný rozvrh dne. Přijít do firmy se slovy: „já jsem to stihl/a dříve – ale klidně si u vás počkám“ opravdu není to, čím byste se mohli dobře uvést. Pokud už dopředu víte, že na pohovor můžete přijít dříve – zvedněte telefon a osobě, se kterou máte pohovor, zavolejte zda je možné přijít dříve. Pokud ne –projděte se, zajděte si do kavárny nebo obchodu – ale na pohovor choďte až ve smluvený čas, maximálně 5 minut předem. Rezervu 5 minut dávám proto, že u větších společností se někdy musíte zapisovat na recepcích a pak ještě někam dojet výtahem. O pozdních příchodech se bohužel také musím zmínit. Pokud víte, že se opozdíte,byť jen o pár minut, vždy personalistu nebo osobu, se kterou máte pohovor,informujte. Je to minimálně slušnost. Doporučuji toto udělat i v případě, že na pohovor dobíháte na poslední chvíli. Raději zavolejte, že přijdete o 5 minut později, než přiběhnout celí zadýchaní a upocení. Spěchem sami sebe dostanete před pohovorem akorát více do stresu a může Vám to naopak spíše uškodit.
RESPEKTUJTE ČAS DRUHÝCH LIDÍ!

Co si na pohovor obléci? U této odpovědi není jednoznačná odpověď, neboť ji ovlivňuje několik faktorů. Záleží, zda jste žena nebo muž, o jakou pozici se ucházíte a zda jdete na pohovor do agentury nebo přímo do firmy. Samozřejmostí by vždy mělo být čisté oblečení odpovídající danému ročnímu období, oblečení by Vám mělo padnout. Nezapomínejte prosím i na čistotu svých bot.
Dámy: Doporučujeme: sukně ke kolenům s košilí nebo halenkou, kalhotové kostýmky. Nedoporučujeme: hluboké výstřihy, minisukně, oděvy z průhledných látek,džíny, kraťasy.
Pánové – záleží na pracovní pozici a zda se jedná o formální nebo méně formální pohovor: Doporučujeme: oblek – košile a kravata, oblek – košile, kalhoty s košilí,kalhoty s košilí a svetrem – pulovrem. Nedoporučujeme: jakékoli pracovní oblečení, kraťasy, manšestrové kalhoty,hodně barevné kostkované košile, bavlněná trička.

PŘI PRVNÍM SETKÁNÍ DOPORUČUJI PŘIMĚŘENĚ PEVNÝ STISK RUKY A ROZHODNĚ PŘÍMÝ POHLED DO OČÍ!
Hodně štěstí při hledání práce :o )
Krásný den za Agenturu Salvia přeje Jana :o ) Pokud budete mít dotazy nebo máte zájem o osobní konzultaci – neváhejte se na mne obrátit (1 hodina zdarma, následně se jedná o placenou službu) j.maskova@agenturasalvia.cz

Komentáře nejsou povoleny.