Jak zajistit efektivní nábor?

Jedním z pilířů úspěchu v naší práci je rozhodně efektivita. Dokážeme se zaměřit na různé pozice, ale základním předpokladem je dobrý (lépe skvělý) popis pracovní pozice.

Popis práce je podrobný popis volného pracovního místa, a to včetně odpovědností zaměstnance a také záměrů a cílů jeho práce. Profil pracovníka je specifikace osoby, která by podle vašeho názoru nejlépe splňovala požadavky spojené s danou pracovní pozicí. Zpracování detailného profilu vám pomůže zaměřit se přesně na to, co hledáte. Tvorba popisu je zároveň skvělým cvičením, řekněme takovou rekapitulací, nebo i revizí, potřeb daného oddělení a nároků na nového kolegu, nebo kolegyni. Zejména pokud obsazujete pracovní místo jednou za čas, spousta věcí se může v čase měnit.

Popis práce a profil pracovníka jsou užitečné rovněž pro uchazeče o pracovní pozici. Budou mít lepší povědomí o práci, o kterou se ucházejí, budou si umět lépe představit, co je u vás čeká. Zároveň tím přitáhnete zájemce, které by se o práci možná ani neucházeli, a eliminujete řady uchazečů vyloučením těch, kteří by nevyhovovali.

Mnoho zaměstnavatelů občas opakuje stejnou chybu – pracovní inzerát na jejich volnou pozici zní příliš vágně, z čeho vyplývá následná frustrace personalistů ze spousty přijatých žádostí, ale pouze malého procenta odpovídajících skutečné potřebě. S tím souvisí množství zbytečně vynaloženého času na čtení a vyhodnocování irelevantních žádostí, pohovorů, zpětné vazby apod.

Na našem otevřeném kurzu, který proběhne 2. 7. V Praze (http://agenturasalvia.cz/udalosti/280/efektivni-nabor-jak-vyuzit-svou-intuici-a-pocity-pri-praci-s-lidmi/ ) se dozvíte mnoho užitečných tipů a zkušeností z naší dlouholeté praxe. Podíváme se společně na to jak by měl vypadat profil pracovní pozice, jak efektivně vést pracovní pohovor nebo jak dávat zpětnou vazbu uchazečům a mnoho dalšího. Zaměříme se také na základy neverbální komunikace a zkusíme se zamyslet co nám k tomu říká třeba naše intuice.

V případě zájmu o účast na kurzu nám napište na: info@agenturasalvia.cz. Rádi zodpovíme také Vaše případné dotazy.

Pokud máte zájem o osobní konzultaci, neváhejte se nás obrátit (1. hodinu máte zdarma, jinak se jedná o placenou službu).

Hezké dny za tým Agentury Salvia přeje Monika :-)

Komentáře nejsou povoleny.