Desatero při hledání nového pracovního uplatnění: 9. Co se děje po pohovoru

Největší stres máme za sebou. Hurá! Teď už zbývá “jen” počkat na výsledek. Toto čekání bývá dost náročné, pořád přehráváme na co všechno jsme se zapomněli zeptat, co jsme ještě mohli doplnit abychom personalistu přesvědčili o tom, že jsme pro danou firmu tou nejlepší volbou.

Je čas dát si pauzu, možná se i odměnit za dobrý výkon. I když máte smíšené pocity, čas nelze vrátit, proto se zaměřte radši tím pozitivním směrem.

Trpělivost. Růže přináší. Ze schůzky víte, kdy nejpozději vás budou kontaktovat s výsledky. Nepokoušejte se zbytečně kontaktovat personalistu předem, výběrové řízení pravděpodobně ještě pokračuje a s vyhodnocováním je také spousta práce (zejména bylo-li součástí nějaké testování, nebo vyplňování případových studií a podobně).

V mezidobí dejte prostor svým dojmům a pocitům. Líbilo se vám v té firmě? Jak to na vás působilo? Během čekání na recepci vás kolemjdoucí s úsměvem zdravili, nebo jste si připadali tak trochu navíc? Dostali jste odpovědi na všechny otázky, nebo některé z nich (standardně ty, které se týkají mzdy) byly šarmantně zahrány do outu? Tohle všechno jsou signály, kterým je, dle našich zkušeností, potřeba věnovat pozornost. Nechcete přece pracovat ve firmě, kde se vám už na první schůzce vůbec nelíbilo.

Správný čas na vaší akci nastane, pokud byste ani po několika dnech od slíbeného termínu nevěděli na čem jste. Kontaktujte personalistu. Bohužel, tento přístup ve většině případů pro vás nevěští nic dobrého, i když zázraky se dějí. Ještě pořád se setkáváme s tím, že si firmy/personalisté nedají práci s vyrozuměním všech uchazečů, a na ty co neuspěli se i v dnešní době zapomíná :( Věříme aspoň, že takových každým dnem ubývá :)

Je to tam? Gratulujeme! V lepším případě následuje schůzka k podepsání pracovní smlouvy, v tom druhém (nechce se nám říkat horším, spíš náročnějším) případě vás čeká další kolo. Pro několik dobrých rad nemusíte chodit daleko, stačí kliknout zde na jeden ze starších článků série našeho desatero: http://agenturasalvia.cz/desatero-pri-hledani-noveho-pracovniho-uplatneni-6-ruzne-druhy-pohovoru-ac-2-cast/

Držíme palce a příště se podíváme na pracovní nabídku.

Hodně štěstí při hledání práce za Agenturu Salvia přeje Monika.

Pokud máte zájem o osobní konzultaci, neváhejte se nás obrátit (1. hodinu máte zdarma, jinak se jedná o placenou službu).

Napište nám: info@agenturasalvia.cz

Komentáře nejsou povoleny.