Desatero při hledání nového pracovního uplatnění: 7. Příprava na pracovní pohovor

Na etiketu, dress code a dochvilnost bylo zaměřené páté z našeho desatera (http://agenturasalvia.cz/pate-z-desatera-pri-hledani-prace-kdy-a-v-cem-prijit-na-pohovor-2/ ), dnes se zaměříme na to, jak se na pohovor připravit po obsahové stránce.

První dojem můžete udělat jen jednou. I kdyby se vám cokoliv nepovedlo, stále máte šanci excelovat u pohovoru. Je ale potřeba se na něj pořádně připravit. Nebojte, s námi to zvládnete :-)

Zjistěte si informace o společnosti, kde jste pozváni na pracovní pohovor. Podívejte se na webové stránky, ale také na jejich sociální sítě, nebo profily na kariérních portálech (www.cocuma.czwww.proudly.cz ) Pamatujte, že tohle všechno děláte zejména sami pro sebe, chcete mít přece dobrý přehled o firmě, kde se ucházíte o místo, nebo ne? Nikdo (snad) od vás nebude chtít zpaměti odrecitovat firemní historii za posledních 30 let.

Připravte si tištěnou kopii svého CV a vezměte ji sebou. Pokud jste trémista a hodně vás to omezuje, je rozhodně lepší mít se o co opřít. Alespoň dokud z vás ta největší tréma nepadne.

Ještě jednou si projděte, případně i vytiskněte obsah inzerované pozice. Pokud jste reagovali na vícero různých pozic, nemusíte si pamatovat přesný obsah a předejdete zbytečným zmatkům a nedorozumění.

Připravte si otázky. Klidně na papír. Už během rozhovoru, nebo v jeho závěru, určitě dostanete šanci zeptat se na to, co vás zajímá. Byla by velká škoda tuto šanci nevyužít, a taky to může působit dojmem, že o danou práci až tolik nestojíte.

Procvičte si cizí jazyk, který je pro výkon pozice požadován. Zejména pokud v životopise uvádíte, že danou řečí mluvíte, ale poslední dobou jste neměli šanci ji používat. Během pohovoru určitě nastane prostor na konverzaci nebo test pro ověření úrovně znalosti.

Nezapomeňte, že ne jenom firma hledá vhodného uchazeče na volnou pozici. Také vy hledáte pracovní uplatnění tam, kde budete chodit rádi a kde budete spokojeni. Využijte proto možnosti osobní schůzky na maximum – jak pro prezentaci sebe sama, tak na zjištění co nejvíce informací, na základě kterých se budete rozhodovat v případě, že budete úspěšní.

Dalším nezbytným krokem k úspěchu je zvládnutí samotného pohovoru. Na ten se zaměříme příště, zůstaňte s námi!

Hodně štěstí při hledání práce za Agenturu Salvia přeje Monika.

Pokud máte zájem o osobní konzultaci, neváhejte se nás obrátit (1. hodinu máte zdarma, jinak se jedná o placenou službu).

Napište nám: info@agenturasalvia.cz

Komentáře nejsou povoleny.