Desatero při hledání nového pracovního uplatnění: 10. Pracovní nabídka

Po všech těch peripetiích, zkouškách, stresech a nejistotě je vytoužená pracovní nabídka tou nejvíce zaslouženou odměnou. Souhlasíte? Někdy se dokonce stane, že dostanete nabídky dvě. A jelikož tyto situace asi neprožíváme úplně často, je fajn připomenout si několik věcí, na které se při rozhodování vyplatí myslet. A my vám s tím rádi pomůžeme!

Výše nabízené mzdy. Nemusíme si nalhávat, že peníze nejsou důležité. Někdy méně, někdy více, ale určitě jsou. Možná i to byl váš důvod pro změnu. Pohlídejte si, jestli částka odpovídá tomu, o čem jste se bavili na pracovním pohovoru.

Nefinanční benefity. Můžou být rozhodující zejména v případě, že máte před sebou dvě nabídky za stejnou mzdu, ale na jednom místě vám nabízejí něco navíc. Pokud je to něco, co opravdu využijete a dokáže vám to ušetřit část z rozpočtu, proč ne?

Místo pracoviště a pracovní doba. Je rozdíl strávit na cestě hodinu nebo 3 hodiny denně. I když my si myslíme, že za dobrou prací se vyplatí zajet si o kousek dál, víme také, jak náročné to je v kombinací s rodinou, koníčky a podobně. Pokud je pracoviště pro vás moc daleko (to jste už ale jistě zjistili při pohovorech) a není zde ani možnost flexibilní pracovní doby, nebo home office…

Druh pracovního poměru a trvání pracovní smlouvy. Doba určitá, nebo rovnou pracovní poměr na dobu neurčitou? Pracovní smlouva, dohoda, práce na živnost. Existuje mnoho způsobů, dejte si pozor abyste svůj podpis zanechali na dokumentu, o kterém jste přesvědčeni, že odpovídá vašim požadavkům a předchozí dohodě.

Co dělat když je všechno až moc ideální? Pokud nás čtete už nějakou dobu, naše odpověď vás jistě nepřekvapí :-) Na řadu přichází tzv. šestý smysl, neboli intuice. Zkuste se na moment ztišit, zavřete oči a představte si sami sebe v nové práci. Jak se cítíte? Těšíte se tam? Své pocity nepotlačujte, zkoumejte jestli se za pocitem strachu skrývá jen klasická tréma a obavy z toho, abyste do nového kolektivu dobře zapadli a uspěli, nebo bliká kontrolka kvůli závažnějším důvodům?

Jakékoliv rozhodnutí uděláte, zbytečně se k tomu již nevracejte. Rozhodli jste se nejlíp jak to v dané chvíli šlo. Začněte se těšit a soustřeďte veškerou svojí energii na co nejlepší začátek na novém místě :-)

Hodně štěstí při hledání práce za Agenturu Salvia přeje Monika.

Pokud máte zájem o osobní konzultaci, neváhejte se nás obrátit (1. hodinu máte zdarma, jinak se jedná o placenou službu).

Napište nám: info@agenturasalvia.cz

Komentáře nejsou povoleny.