Co je to “skečnouting”?

Znáte to taky? Hodinový telefonát nebo nekonečná nudná porada, výsledkem kterých je“počmáraná” A4, nebo několik listů v poznámkovém bloku. Každý z nás to občas dělá, ale až Mike Rohde, ilustrátor a UX designér, tomuhle čmárání dal strukturu a povýšil ho na techniku. Techniku, která vám nejen pomůže spravovat poznámky zábavně a efektivně, ale taky okoření prezentaci.

Je to jednoduché. Skečnouting je totiž moderní způsob zaznamenávání poznámek kombinací textu, obrázků, typografie a symbolů. Může ho využívat každý, kdo chodí na přednášky, semináře, porady, panely, píše si deník či prostě pravidelně zaznamenává své nápady.

Za průkopníka skečnoutingu je považovaný už zmíněný Mike Rohde pocházející z amerického Wisconsinu. „Pro skečnouting ale není potřeba být ilustrátor, nejde o umění. Dokáže to každý. Na rozdíl od čmárání je potřeba se víc soustředit, hodně fotit telefonem a zapojit chytré aplikace,” říká Rohde, který za svoje ilustrace ke knížkám Restart a Práce na dálku posbíral řadu ocenění.

Skečnouting má v Americe na statisíce příznivců, je to skvělý doplněk k už zaběhnutým myšlenkovým mapám nebo poznámkové aplikaci Evernote. Nyní máte šanci naučit se skečnoutovat na našem otevřeném kurzu pod vedením zkušené lektorky Zdeňky.

Více info rádi poskytneme na adrese: info@agenturasalvia.cz

Hezké dny za tým Agentury Salvia přeje Monika

Komentáře nejsou povoleny.