10 myšlenek, které Ti pomohou vidět problémy jinak

Co když se na Tvůj problém dá dívat i jinýma očima?

Na ledovce to uklouzlo – bum o zem – a v koleni to křuplo.
To snad ne! Zrovna teď… Zrovna dnes… Znáte to?
Lidé Vás pozorují, v bolesti, a Vás jen napadá: Proč se něco nestalo jim? Proč mně? Proč zase mně?
Tam na půli cesty mezi (sebe)obviňováním a (sebe)litováním za mnou někdo zašveholil: “Přeji Vám brzké uzdravení.”
Vzkypěla ve mně krev. Ten posměch! Ta drzost! Prudce jsem se otočil a… tam muž na invalidním vozíku. A ptá se: “Jaké to je vědět, že jednou zase bude dobře?”

O hraní na piano
Lidské štěstí je jako fotografování. Musíš…
… zaostřit na to, co je důležité,
… zachytit to úžasné,
… a když se Ti to nepovede, zkusit to znovu.
Tak jako staré fotografie, procházející vývojkou a ustalovačem, se i my vybarvujeme z negativů. Náš charakter, sílu, odolnost totiž vytvářejí ne snadné, ale těžké časy.

Proto jen pro připomenutí v těžkých chvílích:

1. V každém okamžiku měj tolik síly, ať se pohneš z místa, které Ti nevyhovuje, tolik moudrosti, ať se pohneš směrem vpřed, a tolik vytrvalosti, ať pokračuješ vpřed, dokud nedojdeš na místo, které Ti vyhovuje.

2. Všechny bolesti a překážky využívej k motivaci. Chtěj je překonat. Jinak překonají ony Tebe.

3. Tvůj život více než cokoli jiného ovlivňuje Tvá trpělivost, když se Ti nedaří, a Tvá pokora, když se Ti daří.

4. Plachetnice také neovlivní, odkud fouká vítr. Co ovlivní, je nastavení plachet. Pak může být, dokonce S POMOCÍ protivětru, v cíli rychleji než bez něj.

5. Nikdo nemůže uklidnit bouři. Co v bouři může, je uklidnit sebe. Pak, k jeho překvapení, vlastně i bouře přejde.

6. Tvůj život je takový, jak uvažuješ. V každém okamžiku si můžeš vybrat. Dokážeš-li mít skvělý pocit z toho, jak zvládáš hromobití, začneš hromobití dokonce oceňovat. Protože to ono Ti pomáhá na sobě pracovat.

7. Nedefinuje Tě to, co o Tobě soudí druzí, ale to, co o sobě soudíš sám. Proto více než toho, co o Tobě kdo povídá, se boj toho, co si v těžkých chvílích namlouváš sám. Nic nemá větší sílu než Tvůj vlastní šepot.

8. Nikdy nezměníš minulost. Stejně tak nikdy nevíš, co Ti přinese budoucnost. Jediným způsobem, jak si užít život, je co nejpozitivněji přijímat přítomnost. Vychutnávat si to, co je. Mysli na to, že každý den je jako sendvič. Čím víc energie do něj vložíš, tím je chutnější.

9. Uč se vděčnosti. Každý den vnímej, co dobrého život skýtá. A nezapomeň: Jakmile se začneš příliš bát o to, co se může stát, nebo příliš přemítat o tom, co se mohlo či mělo stát, budeš naprosto míjet to, co ve skutečnosti je.

10. Kdykoli se rozhodneš hledat dobro v tom, co Tě právě teď trápí, ať je to událost, nebo lidé, vždycky skončíš se zjištěním, že jsi nalezl dobro v sobě.

Přemýšlej o tom.
A pamatuj, že život je jako peníz.
Můžeš ho utratit způsobem, jaký si přeješ.
Ale můžeš ho utratit jenom jednou.

Autor: © Petr Casanova, magazín FC

Komentáře nejsou povoleny.